מה עדיף שמן בכושר או רזה ללא כושר?

אז מחקרים מראים, שאין לשאלה הזו תשובה חד משמעית. מצד אחד, אדם שמן, ייתכן ויש לו שומנים בדם, כולסטרול, לחץ דם וכדומה. מצד שני, אדם שלא עוסק בפעילות גופנית מתנוון, כלי הדם והלב לא מאומנים וגם לו ייתכן שיש את אותם בעיות של האדם השמן כולסטרול, לחץ דם, שומנים בדם וכדומה. כשבחנתי את הנושא והסתכלתי על מספר מחקרים על הדבר הבא: "במשקל עודף של עד 25-30 ק"ג עדיף להיות שמן ובכושר". משמע, אדם רזה שאינו עוסק בפעילות גופנית באופן קבוע מצבו פחות טוב ממצבו של אדם שהוא בעודף של 20 ק"ג ופעיל.

 

איך זה הגיוני?

מאד פשוט.
כשאדם פעיל, כל המערכות בגוף עובדות. הדופק עולה, הלב מתחזק. זרימת הדם/לחץ הדם עולה, כלי הדם מתגמשים ומתחזקים. כשזרימת הדם עולה, הדם מתנקה מרעלים, מגיע חמצן לכל התאים בגוף. בינהם גם המח, כך שהחשיבה הופכת להיות חדה יותר. כשאנחנו פעילים הגוף צריך אנרגיה וכדי לספק אותה הוא גם מפרק רקמת שומן ומזין את השריר. וכשהשריר מפותח הצריכה הקיומית שלו גדלה. ואפשר להמשיך עד אין סוף לכמה שהפעילות הגופנית תורמת לגוף עד כדי כך שלרוב, עדיף להיות שמן בכושר מאשר שמן ללא כושר.
והכי חשוב, ששמן שעושה כושר לא בטוח שישאר שמן (;

אז הכל טוב ויפה והבנו כמה חשוב לעשות כושר בנינו, גם לפני שקראת את זה ידעת שפעילות גופנית חשובה ומועילה השאלה מה את/ה עושה עם זה?

הנה ההצעה שלי עבורך.

להתחיל בקטן. כל יום 5 דקות הליכה, נכון זה אולי לא יעשה הבדל ממשי בנראות שלך אבל מה שזה יתן זה את המוטיבציה להתחיל. אני מזמין אותך להתחייב לעצמך ל5 דקות של פעילות גופנית ביום למשך חודש בלבד. אפשר לעשות יותר אבל לא פחות ולא לפספס אפילו יום אחד במהלך החודש הזה.

לכל שאלה או בקשה אני כאן עבורך ועבור כלל המתעניינים.

שיהיה בהצלחה!

 

אייל פז,

מאמן כושר אישי

ומנכ"ל מאמנים לתוצאות

050-322-762

2016-11-13T01:36:01+00:00